چند تا ترفند جالب اینترنتی و کامپیوتری

By:

چند تا ترفند جالب اینترنتی و کامپیوتری

تبدیل عکس های شخصی به پازل

چند تا ترفند جالب اینترنتی و کامپیوتری
چند تا ترفند جالب اینترنتی و کامپیوتری

برای تبدیل عکس های شخصی خودتان به صفحات پازل یکی از بهترین سایت ها سایت jigsawplanet.com می باشد که براحتی عکس های کامپیوتر و یا موبایل شما را به پازل در اندازه های دلخواه شما تبدیل می کند.

 

ترفندهای گوگلی

1- در صفحه ی جستجو ی گوگل عبارت google gravity را تایپ کنید و به هر یک از سایت های جستجو شده سری بزنید.

2- با استفاده از آخرین ورژن فایرفاکس یا گوگل کروم برین گوگل و بنویسین «do a barrel roll» حالا ببینین چی میشه؟!

3- می تونید با تایپ کردن zerg rush تو گوگل از نتیجه لذت ببرید.

 

کیبرد خود را قفل کنید

برای این کار شما بایستی به صفحه دسکتاپ مراجعه کنید.حال کلید Shift واقع شده در سمت راست کیبرد خودتان را برای مدت ۸ تا ۹ ثانیه نگه دارید.

حال برای شما پنجره ای به نمایش در می آید که از شما سوال می پرسد تا اقدام به قفل کردن کیبرد کامپیوتر شما کند.پس از باز شدن این پنجره ؛ روی دکمه Yes کلیک کنید.حال دیگر هیچ کدام از کلید های کیبرد شما فعال نیستند ! امتحان فرمایید

اگر پیش خودتان تصور می کنید که حالا برای باز کردن مجدد دکمه های کیبرد از حالت قفل به حالت اولیه و فعال چه باید کرد ؟! باید بگویم که کافیست دوباره کلید Shift واقع شده در سمت راست کیبرد خودتان را برای مدت ۸ تا ۹ ثانیه نگه دارید !

 

کــــــــــــــشیدن حروف در نوشـــــــــــــتن کلمـــــــــات 

کشیـــــــــدن حروف و کلمات برای زیباسازی متن تایپ شده 

یکی از رایج ترین کارهایی که تایپیست های حرفه ای انجام میدهند کشیدن حروف و کلمات برای زیباسازی متن تایپ شده است. شما نیز میتوانید با استفاده از این ترفند متون خود را در داخل ویندوز بکشید.
برای این کار :
کافی است در هر مکانی از ویندوز ، زبان ویندوز را روی فارسی تنظیم کنید.
سپس حرف مورد نظر خود را تایپ کرده و کلیدهای ترکیبی Shift +J را همزمان فشار دهید.

 

محاسبه اختلاف بین دو تاریخ خاص با ماشین حساب ویندوز

فرض کنید قصد دارید اختلاف بین دو تاریخ یا رویداد خاص را در قالب تعداد سال، ماه، هفته و روز محاسبه نمایید. به عنوان مثال قصد دارید بدانید از روز تولدتان تا امروز، چند سال، چند ماه، چند هفته و چند روز می‌گذرد. برای این کار از منوی View بر روی Date calculation کلیک کنید. اکنون در قسمت From تاریخ نخست (مثلاً تاریخ تولدتان) و در قسمت To تاریخ دوم (مثلاً تاریخ امروز) را انتخاب نمایید. سپس بر روی دکمه Calculate کلیک کنید. در نهایت این اختلاف را در دو قالب مشاهده خواهید کرد (یکی بر اساس تعداد سال، ماه، هفته و روز و دیگری بر اساس مجموع روزها).

 

تغییر اندازه پارتیشن‌ها در ویندوز 7 ، 8 و 10

تا پیش از ویندوز 7 برای تغییر اندازه پارتیشن‌ها نیاز به برنامه‌هایی ما نند Partition Magic بود، اما ویندوز 7 این امکان را برای شما فراهم کرده است.

برای این کار به Control Panel بروید، در کادر جستجو عبارت Partition را وارد کرده و یا بر روی آیکون کامپیوتر راست کلیک کرده و گزینه manage را انتخاب کنید سپس گزینه Create and format hard disk partitions را انتخاب کنید. حالا در پنجره Disk Management، می‌توانید اندازه پارتیشن‌ها را تغییر دهید. برای مثال، فرض کنید می‌خواهید از حجم درایو C بکاهید. برای این کار روی این درایو کلیک راست کرده و گزینه Shrink Volume را انتخاب کنید. در این جا روبروی گزینه

Enter the amount of space to shrink in MB، مشخص کنید که چند مگابایت می‌خواهید از حجم پارتیشن کاسته شود . مثلا اگر یک پارتیشن 50 گیگابایتی دارید و می‌خواهید اندازه آن را به 40 گیگابایت کاهش دهید، باید 10 گیگابایت از حجم آن بکاهید و به همین دلیل باید عدد 10000 را در کادر بنویسید.

برای افزایش حجم پارتیشن، در پنجره Disk Management روی پارتیشن مذکور کلیک راست کرده و گزینه Extend Volume را بزنید. این جا در مقابل

Select the amount of space in MB، مقدار فضایی را که می‌خواهید به حجم پارتیشن اضافه شود، بنویسید . البته این فضا باید در مجاورت پارتیشن قرار گرفته باشد تا بتواند به آن اضافه شود.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Comments are closed.