سئوی بنیادی و تکنیکال

By:

در این پست سعی داریم آموزش نکات کلیدی سئو را با شما به اشتراک بگذاریم تا با خواندن سریع این مطالب نیازی به ساعت ها فیلم آموزشی نباشد. توصیه میکنیم قبل از این پست ، پست قبلی ما را نیز مطالعه بفرمایید.

لازم نیست همه صفحات سایت را سئو کنید بلکه به دنبال صفحاتی بگردید که بیشترین جستجوی کلید واژه اصلی در آنهاست و آن صفحات را سئو کنید.

نکته مهم آن است که سئوی صفحه اصلی سایت خیلی مهم تر از سئوی بقیه صفحات آن است. البته منظور از سئوی صفحه اصلی توجه به ساختار سایت است که این ساختار بایستی به گونه ای باشد که بازدید کننده براحتی مطلب مورد نظر خود را بیابد. یک شکل هرمی تقریبا مشابه عکس زیر. خود سئو هوم پیج اشتباه است چرا که لینک های زیادی بهش داده شده است و موضوعات مختلفی در آن گنجانده شده است.

آموزش نکات سئو

دستورالعمل نگارش در سئو مهم است. مثلا اگر ما کلمه قتار بنوبیسم موتور گوگل متوجه اشتباه ما می شود. چرا که بیش از 99 درصد با کلمه قطار مواجه می شودتا قتار. پس به سایت ما نمره منفی می دهد.. در مقابل در کلماتی مثل می‌رویم اگر ما نیم فاصله را رعایت کنیم با توجه به اینکه بیش از 95 درصد افراد رعایت نمی کنند در نتیجه گوگل می رویم را کلمه درست انتخاب کرده و به نیم فاصله ما نمره منفی خواهد داد.

زیرمنوهای سایت هرچقدر کمتر باشد بهتر است هرچند این یک اصل کلی نیست ولی بهتر است تا حد امکان کوتاه باشند.

دسته بندی سایت نیز تاحد ممکن کوتاه باید باشد و توازن دسته ها بایستی رعایت شوند. مثلا دسته ای 100 تا مطلب داشته باشد و دسته بعد 20 تا. در اینجا یا بایستی دسته 20 تایی را به دسته 100 تایی ادغام کنیم و یا دسته 100تایی را به دو دسته تقسیم کنیم. در واقع اگر گوگل ببیند که دسته یک سایت کم است می فهمد که ما در آن دسته تخصص کافی نداریم لذا رتبه سایت را کاهش می دهد.

حتما از تگ ها استفاده کنید. منتها دنبال این نباشید که کاربر چه چیزی جستجو می کند و از آن کلمه به عنوان تگ استفاده کنید. بلکه تگ (برچسب) دقیقا مثل category یا گروه بندی بایستی استفاده شود.

بار دیگر تاکید میکنیم در این پست سعی داریم آموزش نکات کلیدی سئو را با شما به اشتراک بگذاریم تا با خواندن سریع این مطالب نیازی به ساعت ها فیلم آموزشی نباشد.

عوامل موثر بر سرعت سایت :

1- هاست خوب

2- پلاگین ها و پوسته: پلاگین های که از سرورهایی مثل فیسبوک استفاده می کنند که فیلتر هستند سرعت سایت را به شدت افت می دهند.

بهیچ وجه پلاگین ها را ازمنابع ناشناس دانلود نکنید. چرا که ممکن است داخلش کدهای تبلیغاتی باشد که سرعت سایت ما را افت بدهد.

تعداد زیاد پلاگین ها سرعت سایت را کاهش نمی دهد ولی در انتخاب پلاگین ها بایستی دقت زیادی شود.

3- بهینه سازی عکس ها که قبلا نحوه بهینه سازی عکس ها توضیح داده شده است.

4- (ssl (secure socket layer : اطمینان گوگل نسبت به امن بودن سایت افزایش می یابد. هرچند گفته می شود سرعت لود سایت ما یک یا دو ثانیه کاهش میدهد. در کل تاثیر ssl بر سئو سایت بسیار اندک است. از سایت هایی مثل sslforfree.com می توانید نسبت به تهیه ssl اقدام کنید.ssl رایگان تفاوتی با نوع پولی ندارد منتها این سایت ها Certificate موقت مثلا سه ماهه می دهند که بعد از سپری شدن سه ماه بایستی دوباره مراحل تایید و ورود اطلاعات که در پنل سایت انجام می شود تکرار شود.

مرحله بعد می توانید با استفاده از افزونه هایی مثل Really simple ssl و یا SSL Insecure Content کل لینک های داخلی سایت را از http به https تغییر بدهید.

شرکت هایی مثل Lets Encript شرکتی هست که با دایرکت ادمین قرار دارد وگواهی ssl رایگان صادر می کند.

مطابق عکس زیر

آموزش نکات سئو
آموزش نکات سئو

مفهوم Snippet:

اسنیپت به هر چیزی که در نتایج جستجوی گوگل بیاید گفته می شود

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Comments are closed.