روت 6.0.1

روت اندروید 6.0.1

By:

در این مطلب قصد دارم روش روت اندروید 6.0.1 که خودم بر روی Galaxy J5 مدل J500H انجام دادم رو بشما آموزش بدهم. همانطوری که میدانید این گوشی با حافظه 8 گیگ و بروزرسانی مکرر برنامه های خود متاسفانه جوابگو نمی باشد ولی با حذف برنامه های سیستمی فضای زیادی از حافظه گوشی باز خواهد شد.

دقت داشته باشید که با روت گارانتی گوشی شما باطل می شود. ولی بهرحال با روت گوشی میتوانید کارهای مختلفی مثل هک بازی ها ، تغییر شماره سریال گوشی و کارهای دیگر را انجام دهید.

حتما مدل گوشی خود را از قسمت تنظیمات و About device و قسمت Model number چک کنید.

قبل از روت از اطلاعات خود بکاپ بگیرید و حداقل 50 درصد شارژ باطری داشته باشید.

ابتدا وارد تنظیمات گوشی خود شوید و قسمت درباره About را انتخاب کنید. 7 بار روی گزینه Build Number را لمس کنید. اکنون قسمت Developer option فعال می شود که در قسمت تنظیمات گوشی قابل دسترسی است. به این قسمت بروید و گزینه USB debugging را فعال کنید.

نرم افزار odin را دانلود و بر روی کامپیوتر خود نصب کنید.

روت اندروید 6.0.1 با روش TWRP برای این مدل گوشی امکان پذیر نیست فلذا از روش CF استفاده خواهیم کرد.

به آدرس لینک این سایت بروید و با یک جستجو مدل گوشی خود را دانلود کنید. فایل فشرده را ایکسترکت کنید. نرم افزار odin نیز اگر قبلا دانلود نکرده اید اینجا موجود است. فایلی با پسوند .tar.md5 مشاهده میکنید. آنرا در دسکتاپ کپی کنید.

نرم افزار odin را اجرا کنید. گوشی خود را با کابل به کامپیوتر وصل کنید. گوشی را خاموش کنید.دکمه هوم را ابتدا و سپس پاور و زیاد کردن صدا را همزمان فشار دهید تا به حالت ریکاوری برود ، مطابق شکل زیر

روت اندروید 6.0.1

با استفاده از دکمه های افزایش یا کاهش صدا می توانید بین گزینه ها جابجا شوید. روی گزینه دوم یعنی Reboot to bootloader بروید و سپس دکمه پاور را بزنید تا انتخاب شود. میبینید که گوشی به حالت دانلودینگ خواهد رفت.

نرم افزار odin پس از اجرا در قسمت log باید و باید پیغام added را نوشته باشد تا گوشی شما را شناسایی کرده باشد.

روت اندروید 6.0.1

کلید AP را زده و فایلی که قبلا با فرمت tar.md5 در دسکتاپ ذخیره کرده اید را انتخاب می کنید. و دکمه استارت را میزنید. بعد از اندکی قسمت بالای نرم افزار ادین کلمه pass به رنگ سبز ظاهر می شود و گوشی شما ریستارت می شود. اکنون گوشی شما روت شده است.

برای اطمینان می توانید نرم افزار چک روت را از گوگل پلی دانلود و از بابت روت گوشی اطمینان پیدا کنید. البته ممکن است بار اول اجرا نرم افزار چک روت به اشتباه روت را نشان ندهد و بعد از دو بار وارد شدن به نرم افزار بگوید که گوشی روت شده است.

در هربار روشن و خاموش کردن گوشی عبارت SET WARANTY BIT :KERNAL ظاهر می شود که جای هیچ نگرانی نیست.


One Reply to “روت اندروید 6.0.1”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *