حمایت از افراد نیازمند در استان یزد

حمایت از افراد نیازمند استان اصفهان

By:

حمایت از افراد نیازمند استان اصفهان

حمایت از افراد نیازمند استان اصفهان

حمایت از افراد نیازمند در استان اصفهان
حمایت از افراد نیازمند در استان اصفهان
در قرآن کریم آمده است :
«وَ فی‏ أَمْوالِهِمْ حَقٌّ لِلسَّائِلِ وَ الْمَحْرُومِ»؛ «و در میان اموال آنان (باتقوایان) حقّى براى سائل و محروم بود.» [سوره ذاریات، آیه۱۹]
و یا می‌فرماید:
«وَ الَّذِینَ فىِ أَمْوَالهِمْ حَقٌّ مَّعْلُومٌ لِّلسَّائلِ وَ الْمَحْرُومِ»؛ «و (نمازگزاران حقیقی) آنان‌اند که در میان اموالشان حقّى معلوم است، براى سائل و محروم» [سوره معارج، آیه۲۴و۲۵]
 
امیر مؤمنان (علیه‌السلام) فرمودند:
«خداوند سبحان، در دارائی ثروتمندان، خوراک فقرا را واجب گردانده. پس هیچ فقیری گرسنه نمی‌شود، مگر این‌که ثروتمندی از سهم او بهره برده‌است و خداوند (تعالی) آنان را دراین‌باره بازخواست می‌کند.»
در شرایط فعلی جامعه ایران زیاد پیدا می شود افرادی که بخاطر شرایط ضعیف مالی قادر نیستند از پس مشکلات مالی خانواده برآیند و شرمنده خانواده می شوند. و یا توان ازدواج و تشکیل خانواده رو ندارند بسیاری از این افراد حتی با تحصیلات بالا در جامعه ما بخاطر نبود شغل و درآمد کافی همیشه فشار می کشند و چه بسا بخاطر فقر نسبت به خدا نیز اعتراض می کنند. آنهایی که طعم فقر را چشیده اند در خلوت خود بارها خدا رو فریاد زده اند و از ته دل گریه کرده اند. منتها بخاطر حفظ آبرو قادر نیستند دست نیاز به کسی دراز کنند و حتی بعضا تصمیم میگیرن اعضای بدن خود را نیز به قیمت پایین بفروشند تا شاید بتوانند خانه ای بخرند و یا رهن کنند.
در مقابل این افراد نیز در جامعه ما افرادی هستند که آنچنان حرص و ولع ماله دنیا آنها رو پر کرده که حاضر نیستند پولی هرچند اندک در این راه کمک کنند و همه چیز را در این دنیا می بینند و بهانه آنها این است که من برای این پول زحمت کشیده ام. بقیه نیز بروند زحمت بکشند و به من مربوط نمی شود. هرچند اگر نظر خداوند نبود هیچ وقت ریالی به پول آنها اضافه نمیشد و یا تمام ثروت خود را بیکباره از دست می دادن
گروه سوم افرادی هستن که خداوند به آنها این توفیق را داده که لذت کمک به نیازمندان را بچشند  و روز به روز به ثروت آنها افزوده میشود و دنبال افراد نیازمند واقعی هستند که به آنها کمک کنند. ولی با این تفاوت که خیلی از افراد آبرومند حاضر نیستند اسم و مشخصاتشون رو همه بدونند و عضو هیچ بنیاد خیریه ای نیستند.
در این سایت قصد داریم آگهی کمک و حمایت از افراد نیازمند را به تفکیک استانی قرار بدهیم تا اگر کسی حاضر باشد در راه خدا به این افراد کمک کند. البته تشخیص افراد کلاه بردار از افراد نیازمند واقعی بر عهده خود شما می باشد.
تفاوت این سایت با سایت های دیگر این است که افراد نیازمندی که نمی توانند نیاز خود را بگویند در این سایت کاملا بصورت ناشناس و رایگان می توانند مورد حمایت قرار گیرند. مثلا جوانی که در سن ازدواج قرار دارد و نمی تواند ازدواج کند با قرار دادن ایمیل و یا آیدی شبکه های اجتماعی و یا شماره ناشناس می تواند درخواست حمایت مالی نماید.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
حسین جهانیان 09301963558
حسین جهانیان 09301963558
1 year ago

من ۴۱ سالمه سه دختر دارم که از فقر و بیکاری نتونستن درس بخونن . من در خوانسار مستاجرم ویه دخترم تازگی اذدواج کرده به خدا کلیمو خواستم بفروشم برای جهیزیه ولی خریدار پیدا نشد ومجبور شدم جهیزیه نسیه بیارم که الان ۱۵ میلیون بدهکارم و نمیتونم پس بدم و طلبکارم میخاد بیاد جهیزیه دخترم و ببره که ابروم و ببره شما را به خدا کمکم کنید بدهکاریم و بدم و دختر دومم خیلی خواستگار داره و منم از بی پولی نمیتونم چکار کنم . خانمم ۳۷ ساله است که دیابت داره و نمیتونه کمک خرجم باشه تو را به خدا یه نفر که کلیه لازم داره بهم معرفی کنید تا کلیمو بفروشم به خدا شرمنده دخترام شدم .

بهروز۰۹۹۰۷۷۶۴۲۳۹
بهروز۰۹۹۰۷۷۶۴۲۳۹
1 month ago

سلام . من چند سال هست ک خرج زندگی رو میدهم با مادر زندگی میکنم منزل اجاره ای و کارگر هستم موتورم رو سرقت کردن الان یک هفتست بی وسیله شدم پدر فوت شده . کسی بتونه ی موتورسیکلت ارزان برام بگیره کار کنم پولشو بدم ممنون میشم خدا برکتتون بده